Senior Formula Calivita

senior formula calivita

Senior Formula Calivita to produkt, którego skład zawiera witaminy, minerały i ekstrakty roślinne specjalnie opracowane dla osób powyżej 50 roku życia. W pierwszej fazie życia, kiedy jesteśmy zdrowi, nie zdajemy sobie sprawy, że organizm z czasem się zużywa.

Nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy: pracujemy, śpimy, cieszymy się, jesteśmy zdenerwowani, przez cały ten czas wszystkie narządy i układy, z których składa się nasz organizm, działają nieprzerwanie. Każdego dnia, miesiąca i roku różne czynniki wpływają na nasze zdrowie.

Szczególnie w obecnych czasach, kiedy środowisko naturalne jest coraz bardziej zanieczyszczone, żywność nafaszerowana chemią, woda, którą pijemy, nie jest już tak czysta jak kiedyś.  Dodatkowo poziom stresu przewyższa nasze możliwości adaptacyjne – wszystko to prowadzi do uszkodzenia organizmu i przedwczesnego starzenia się.

Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na minerały i witaminy. Wraz ze spadkiem zdolności wchłaniania składników odżywczych z pożywienia, pojawiają się też różne choroby. Zażywanie leków, zarówno zalecanych przez lekarza, jak i kupowanych w aptece bez recepty, może prowadzić do pojawienia się niektórych chorób.

Senior Formula Calivita to kompleks niezbędnych, naturalnych substancji, szczególnie cennych w utrzymaniu i stymulowaniu funkcji wszystkich narządów i układów organizmu człowieka.

Korzyści z przyjmowania produktu Senior Formula Calivita

 • Utrzymuje i stymuluje zdrowie organizmu u osób powyżej 50 roku życia.
 • Wzmacnia układ odpornościowy, który z czasem zaczyna słabnąć.
 • Zwiększa zdolność wysiłkową, dlatego polecany jest również sportowcom wyczynowym.
 • Poprawia siłę koncentracji i pamięci u osób starszych.
 • Senior Formula poprawia krążenie krwi w całym układzie sercowo-naczyniowym.
 • Zapobiega pojawianiu się chorób charakterystycznych dla osób starszych.
 • Ma działanie przeciwzakrzepowe, szczególnie skuteczne zwłaszcza po udarach, oraz zapobiega agregacji płytek krwi.

Komu polecamy witaminy dla seniorów Senior Formula Calivita

 • Osobom po 50 roku życia, które chcą zachować prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
 • W celu polepszenia koncentracji i pamięci, aby trwała jak najdłużej.
 • Osobom, które wykonują intensywny wysiłek fizyczny.
 • Stosującym niezrównoważoną dietę (nieregularne posiłki, niskie spożycie warzyw i owoców, wegetarianie).
 • Ludziom mieszkającym w dużych miastach, w których powietrze jest bardzo zanieczyszczone.
 • Osobom palącym aktywnie, ale także mieszkającym z palaczem.
 • Dla regularnie pijących alkohol.
 • Cierpiącym na różne choroby.
 • Osobom, które są w okresie rekonwalescencji po niektórych operacjach.

Najważniejsze składniki Senior Formula Calivita

Witamina C (kwas askorbinowy)

jest syntetyzowana przez większość gatunków zwierząt i roślin, więc nie jest dla nich witaminą. U ludzi synteza witaminy C nie zachodzi, ostatni enzym w procesie syntezy, oksydaza 1-gulonolaktonowa, nie może być wytwarzany przez organizm ludzki, ponieważ gen należący do enzymu nie działa.

Kwas askorbinowy występuje w dużych ilościach w żywności. Witamina C znajduje się zarówno w warzywach (pomidory, ziemniaki, brokuły, brukselka, kalafior, szpinak), jak i w owocach cytrusowych (limonka, cytryna, pomarańcza, grejpfrut), ale także w owocach, papai, porzeczkach, truskawkach, melonach i kiwi. Głównym naturalnym źródłem witaminy C są owoce dzikiej róży, w których występuje wraz z tak zwanymi flawonoidami, które wzmacniają działanie kwasu askorbinowego.

Witamina C pełni bardzo ważną rolę w oddychaniu komórkowym i zapewnia ochronę przed stresem oksydacyjnym, bierze udział w aktywacji wielu enzymów, pomaga wchłaniać żelazo i razem z kwasem foliowym i witaminą B12 stymuluje produkcję czerwonych krwinek.

Przyjmowanie witaminy C przyspiesza gojenie się ran, regenerację tkanek, bierze udział w syntezie włókien kolagenowych, chrząstki i kości, oraz syntezie hormonów kory nadnerczy. Obniża poziom cholesterolu we krwi i chroni organizm przed czynnikami rakotwórczymi. Dobrym źródłem naturalnej witaminy C jest produkt C 1000 plus Calivita.

Witamina B3 (niacynamid, amid kwasu nikotynowego, czynnik PP)

niezbędna do oddychania tkankowego, odgrywa szczególnie ważną rolę w procesach redoks, oraz w metabolizmie lipidów i węglowodanów oraz białek. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, układu nerwowego, utrzymania integralności skóry i błon śluzowych, a także prawidłowej syntezy hormonów (testosteron, estrogen, insulina). Działa uspokajająco na bóle migrenowe, poprawia ukrwienie, obniża ciśnienie krwi oraz stężenie cholesterolu i trójglicerydów. Łagodzi ból wrzodowy i likwiduje nieświeży oddech. Senior Formula zawiera odpowiedni kompleks witamin.

Witamina B4 (cholina)

jest również syntetyzowana w organizmie, ale w niewystarczających ilościach. Wraz z inozytolem (obie substancje są składnikami lecytyny) wspomaga wiązanie wolnych kwasów tłuszczowych, zapobiegając stłuszczeniu wątroby (obciążeniu wątroby tłuszczem).

Zapobiega również odkładaniu się cholesterolu na ścianach tętnic. Przyczynia się do eliminacji substancji toksycznych i zbędnych metabolitów nagromadzonych w organizmie. Pełni funkcję koenzymu w reakcjach karboksylacji i transkarboksylacji. Brak choliny prowadzi do zakłócenia aktywności mózgu i zmniejszenia zdolności pamięci. Występuje w jajach, mleku, soi, mięsie, orzeszkach ziemnych.

Witamina B8 (inozytol)

wspomaga wzrost włosów i zapobiega miażdżycy. Wraz z choliną bierze udział w biosyntezie fosfolipidów – niezbędnych składników błony komórkowej nerwów. W rezultacie jest absolutnie niezbędna do przenoszenia impulsów nerwowych, a tym samym aktywności mózgu. Wywiera również wyraźny efekt uspokajający.

Witamina B10 (kwas para-aminobenzoesowy lub PABA)

przyczynia się do metabolizmu żelaza i tworzenia czerwonych krwinek . Wspomaga syntezę kwasu foliowego i wchłanianie kwasu pantotenowego. Brak PABA prowadzi do zażółcenia i egzemy. Źródła witaminy B10: drożdże piwne, wątroba, nerki, produkty pełnoziarniste, kiełki pszenicy, ryż, otręby, jogurt, jajka, chmiel i nasiona sezamu, oraz suplement senior formula.

Witamina B5 (kwas pantotenowy, pantotenian wapnia)

odgrywa rolę w katabolizmie węglowodanów i lipidów, a tym samym w wytwarzaniu energii potrzebnej do procesów fizjologicznych. Odgrywa ważną rolę w rozwoju wielu reakcji enzymatycznych. Wspomaga utrzymanie prawidłowej struktury i funkcji skóry, oraz pozytywnie stymuluje wzrost i pigmentację włosów. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania nadnerczy. Występuje w kurczaku (szczególnie w wątrobie), rybach (łosoś), produktach pełnoziarnistych, pomidorach, grzybach awokado, brokułach.

Witamina B2 (ryboflawina)

odgrywa kluczową rolę w procesie wiązania żelaza w hemoglobinie, w syntezie białek, a także w katabolizmie lipidów i węglowodanów, poprawia widzenie (zwiększa wrażliwość siatkówki), oraz przyczynia się do rozwoju fizycznego.

Występuje naturalnie razem z witaminą B1, a niedobór witaminy B2 powoduje zaburzenia wzrostu i rozwoju, oraz sprzyja pojawianiu się chorób dermatologicznych. Występuje w: witaminizowanym pieczywie, mleku i produktach mlecznych, kaszy gryczanej i owsianej, wątróbce wołowej, wieprzowinie, jajach.

Witamina B6 (pirydoksyna)

aktywując niektóre enzymy, pełni wiele ról. Uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i żelaza. Jest absolutnie niezbędna do tworzenia przeciwciał i czerwonych krwinek. Ponieważ odgrywa ważną rolę w metabolizmie aminokwasów, potrzeba stosowania jest bezpośrednio związana z ilością spożywanego białka.

Zwiększone spożycie białka, oraz długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny znacznie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę B6. Brak tej witaminy wpływa na budowę i prawidłowe funkcjonowanie tkanki mięśniowej. Obserwacje kliniczne wykazały, że duże spożycie witaminy B6 znacznie przyczynia się do złagodzenia napięcia nerwowego, bólu związanego z cyklem miesiączkowym i złagodzenia nudności. Działa jako słaby naturalny środek moczopędny.

Witaminę B6 można znaleźć w następujących naturalnych źródłach: drożdże, wątróbka i mięso, ryby, żółtko jaja, niesolone orzechy laskowe, banany, awokado, zboża, świeże i suszone warzywa i owoce – szpinak, kapusta, jabłka, winogrona.

Witamina B1 (tiamina)

nazywana „witaminą sprawności intelektualnej”, lub „witaminą dobrego samopoczucia”. Pełni ważną rolę w metabolizmie węglowodanów i jest absolutnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego, zapewniając zwiększoną sprawność intelektualną.
Występuje naturalnie w zbożach i drożdżach, pomarańczach, płucach i wątrobie wołowej, ziemniakach, grochu, mące żytniej.

Witamina B9 (kwas foliowy)

wspomaga wchłanianie żelaza, uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, w biosyntezie kwasów nukleinowych. Wraz z innymi witaminami bierze udział w biosyntezie hemoglobiny i czerwonych krwinek, dlatego jest wskazana w leczeniu niedokrwistość. Brak kwasu foliowego jest czynnikiem ryzyka niektórych wad wrodzonych (rozszczep kręgosłupa – kręgosłup otwarty na zewnątrz). Może spowolnić starzenie się mózgu. Naturalnym źródłem kwasu foliowego są zboża, szpinak, szparagi, brokuły.

Witamina B7 (biotyna, witamina H)

jest składnikiem enzymów biorących udział w metabolizmie białek, węglowodanów i lipidów. Łagodzi bóle mięśni po zmęczeniu i pomaga zachować integralność skóry. Zapobiega siwieniu i wypadaniu włosów, stosowana z dobrymi efektami w zapobieganiu łysienia. Sportowcy potrzebują większych ilości tej witaminy. Awidyna w surowym jajku opóźnia wchłanianie tej witaminy. Występuje w mięsie ryb, produktach pełnoziarnistych, jajach (żółtku).

Aby kupować taniej suplementy dołącz do klubu Calivita i ciesz się wieloma przywilejami sprawadź teraz.

 

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Senior Formula Calivita