Power Mins Calivita

power mins calivita sklep

Power Mins Calivita to naturalny suplement zawierający odpowiednie proporcje wysokiej jakości składników mineralnych. Organizm ludzki nie może syntetyzować minerałów, więc muszą być one dostarczane wraz z pożywieniem, lub suplementowane.

Bardzo niewiele osób dzisiaj wie, że przy braku minerałów witaminy nie mogą wywierać korzystnego działania. Jeśli brakuje minerałów, witaminy nie mogą być przyswajane i nie mają siły działania.
Nie ma więc sensu podawanie witamin, jeśli nie są one związane z minerałami.

Jeśli z różnych powodów w diecie brakuje substancji mineralnych, mogą wystąpić poważne zaburzenia metabolizmu w organizmie człowieka. naturalny suplement Power Mins Calivita zawiera składniki mineralne w odpowiednich dawkach i proporcjach.

Ciało ludzkie potrzebuje większej ilości niektórych minerałów, a innych znacznie mniej, ale wszystkie minerały są niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia.

Zjawisko to nosi nazwę synergia, czyli jednoczesne uczestnictwo wszystkich minerałów w kilku różnych reakcjach chemicznych i wzajemne wzmocnienie ich działania. Tak więc brak, lub niedobór jednego minerału blokuje rozwój działania innych minerałów.

Power Mins Calivita zawiera 10 niezbędnych minerałów, których potrzebujemy codziennie do prawidłowego funkcjonowania komórek naszego organizmu.

Zalety i właściwości Power Mins Calivita

  • Odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego.
  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości szkieletowych i zębów.
  • Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
  • Odgrywa szczególnie ważną rolę w procesie metabolicznym, w którym glukoza jest przekształcana w energię.
  • Pomaga w syntezie białek.
  • Pełni decydującą rolę w procesie przyswajania witamin.

Komu polecamy minerały Power Mins Calivita

  • Wszystkim osobom, które mają stresującą pracę, lub są narażone na stres – takie osoby potrzebują zwiększonej dawki minerałów.
  • Osobom, które potrzebują suplementacji co najmniej 2 rodzajów minerałów.
  • Dzieciom w celu harmonijnego rozwoju szkieletu (całego układu kostno-stawowego) i układu nerwowego.
  • Wszystkim osobom powyżej 40 roku życia.

Minerały od Calivita

Power Mins CaliVita to kompleks minerałów i pierwiastków śladowych w formie chelatowanej, który zapewnia wysoką przyswajalność w porównaniu do zwykłych minerałów. Organizm ludzki potrzebuje dużych ilości niektórych minerałów, takich jak wapń, magnez, fosfor, jod i cynk.

Przy suplementacji minerałami, a szczególnie kiedy w składzie jest wapń i magnez, zalecana jest odpowiednia podaż witaminy D3, która przyczynia się do prawidłowej absorpcji i wykorzystanie wapnia i fosforu przez organizm. Zalecamy więc suplementację minerałów wraz z bardzo wydajnym preparatem D drops Liquid D3

Niektóre minerały są wykorzystywane przez organizm w znacznie mniejszych ilościach, rzędu mikrogramów i miligramów – nazywane są one pierwiastkami śladowymi, ale są niezbędne do utrzymania zdrowia. Wszystkie minerały działają synergicznie, uczestnicząc jednocześnie w kilku reakcjach chemicznych i wzajemnie wzmacniając swoje działanie.

Z tego powodu brak, lub niewystarczająca ilość nawet pojedynczego pierwiastka śladowego blokuje i destabilizuje prawidłowe funkcjonowanie i działanie pozostałych pierwiastków śladowych.

Amerykańska Agencja do Spraw Żywności i Leków ustaliła kilka lat temu zalecane dzienne zapotrzebowanie na 6 składników mineralnych: wapń, fosfor, magnez, żelazo, jod i cynk.

Wraz z tymi pierwiastkami do zachowania zdrowia i doskonałego funkcjonowania mechanizmów biologicznych potrzeba co najmniej 12 minerałów: chloru, chromu, kobaltu, miedzi, flor, manganu, molibdenu, potasu, selenu, sodu, siarki i wanadu. Od kilkunastu lat selen uważany jest za niezbędny pierwiastek dla organizmu człowieka.

 

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Power Mins Calivita