MagneZI B6 Calivita

magnezi b6 calivita sklep magnez

MagneZI B6 Calivita, to produkt zawierający połączenie dwóch minerałów, magnez i cynk z dodatkiem witaminy B6 (pirydoksyny).
Suplement został stworzony, w doskonałej formie, bardzo łatwo przyswajalnej przez organizm, w celu zmniejszenia skutków stresu i zwiększenia poziomu energii psychicznej, oraz fizycznej.

MagneZI B6 Calivita jest adresowany do osób prowadzących intensywny tryb życia, aby wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym układu nerwowego, układ mięśniowego i procesów metabolicznych, poprzez które składniki odżywcze są przekształcane w energię na poziomie komórkowym.

Trzy składniki: magnez, cynk i witamina B6 współdziałają w syntezie DNA, ale także w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek. Witamina B6 jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, której organizm ludzki nie może przechowywać. Cynk to minerał, który występuje głównie w osoczu krwi i wątrobie, a magnez, czwarty pierwiastek w kolejności występowania w organizmie, znajduje się w kościach w 60%, mięśniach w 30%, a reszta w serce, wątrobie, przewodzie pokarmowym, nerkach i osoczu.

Zalety produktu MagneZI B6 Calivita

 • Szczególnie skuteczny w depresji i stanach lękowych.
 • Utrzymuje i wspiera rozwój układu mięśniowego.
 • Podtrzymuje układ kostny i zęby w dobrym stanie.
 • Równoważy system nerwowy, pomagając w ten sposób zwalczać stres.
 • Reguluje sen.
 • Jest inhibitorem krzepnięcia krwi, dzięki czemu zapobiega zakrzepicy (zakrzepom).
 • MagneZI B6 Calivita reguluje i normalizuje tętno.
 • Ingeruje w przepuszczalność komórek.
 • Zmniejsza skurcze mięśni.
 • Bardzo pomocny w dusznicy bolesnej.
 • Działa w metabolizmie węglowodanów, białek i lipidów.
 • Zmniejsza poziom trójglicerydów i złego cholesterolu.

Komu polecamy Produkt MagneZI B6 Calivita

 • Sportowcom i osobom poddawanym intensywnemu wysiłkowi fizycznemu.
 • Osobom, narażonym na duży stres psychiczny w pracy, na studiach, czy podczas sesji egzaminacyjnych.
 • Dla osób, które wykonują intensywny wysiłek umysłowy.
 • Osobom o niezrównoważonej diecie, na dietach, wegetarianom.
 • Kobietom w ciąży i matkom karmiącym.
 • Osobom często pijącym alkohol.
 • Dla wszystkich, którzy chcą dodatkowej energii w okresach wyczerpania.

Magnez główny składnik MagneZI B6 Calivita

W organizmie człowieka znajduje się 25g magnezu, będącego po potasie, najważniejszym minerałem wśród minerałów komórkowych. Magnez jest ważnym składnikiem cząsteczek chlorofilu, podobnie jak żelazo w cząsteczkach hemoglobiny.

Dzienne spożycie magnezu wymaganego przez organizm wynosi od 300 do 500 mg, przy czym od 25 do 75% magnezu jest wchłaniane przez organizm z pożywienia, w zależności od rodzaju spożywanego pokarmu i ilości magnezu już istniejącego w organizmie człowieka. Jeśli występuje niedobór magnezu, organizm stara się go pokryć wydobywając go z kości, mięśni czy wątroby, co bardzo osłabia organizm.

Niedobór magnezu objawy

Niedobór magnezu objawia się: zawrotami głowy, bólami głowy, skurczami mięśni, mrowieniem i drętwieniem dłoni i stóp, zaburzeniami snu, depresją, histerią, kołataniem serca, zmęczeniem, zmniejszoną odpornością na infekcje, utratą apetytu, różnymi reakcjami alergicznymi i łamliwością włosów. Niedobory magnezu wpływają na wchłanianie wapnia w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia jego ilości, zwiększając tym samym ryzyko osteoporozy.

Rola magnezu w organizmie

Organizm potrzebuje magnezu, ponieważ umożliwia przeprowadzenie ponad 300 procesów biologicznych i kilku innych funkcji w organizmie człowieka. Magnez zawarty w MagneZI B6 Calivita równoważy układ nerwowy i cały układ mięśniowy, oraz umożliwia normalne przekazywanie impulsów między włóknami nerwowymi. Tylko w obecności magnezu możliwa jest przemiana węglowodanów, białek i tłuszczów. Magnez jest ważnym katalizatorem większości enzymów ogólnoustrojowych.

Magnez hamuje nadmierną agregację płytek krwi, będąc pierwiastkiem ochronnym przed zakrzepicą. MagneZI B6 zmniejsza ilość tłuszczu we krwi, zapobiega zaburzeniom rytmu serca i wzmacnia mięsień sercowy. Magnez zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych. Magnez zmniejsza toksyczność różnych substancji w wątrobie i przyspiesza regenerację wątroby. Wpływa korzystnie na trzustkę i wydzielanie enzymów trzustkowych.

Odgrywa ważną rolę w naturalnej regulacji trawienia i jest bardzo przydatna w leczeniu zaparć. Magnez pełni szczególną rolę w położnictwie i ginekologii – przedwczesny poród będący wynikiem niedoboru magnezu. Jest stosowany w leczeniu powikłań, które występują podczas ciąży, lub przy porodzie. Aktywuje szereg enzymów, zwłaszcza zaangażowanych w procesy produkcji energii.

Magnezi B6 Calivita przyczynia się do prawidłowego podziału komórek, zrównoważonego funkcjonowania układu nerwowego oraz utrzymania napięcia mięśniowego.

 

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: MagneZI B6 Calivita