Stress Management Calivita

stress management b calivitaStress Management Calivita to naturalny kompleks witamin z grupy B z witaminą C i magnezem, których rola w organizmie jest szczególnie złożona i ważna. Organizm człowieka nie posiada zdolności syntezy witamin z grupy B, dlatego przyjmowanie ich w postaci suplementu diety jest niezwykle potrzebne.

Witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie, dlatego szybko znikają w organizmie.

Z tego powodu najbardziej przydatne są nowoczesne preparaty o powolnym wchłanianiu w jelitach, ponieważ zapewniają stałe stężenie preparatu we krwi przez dłuższy czas.

 

Stress Management Calivita zalety produktu:

 • Pozytywnie wpływa i poprawia pracę mózgu
 • Eliminuje stres
 • Zmniejsza napięcie, drażliwość, pobudzenie i ogólny niepokój
 • Eliminuje niepokój i depresję
 • Zwiększa siłę koncentracji, uczenia się, pamięci, oraz pomaga utrzymać równowagę psychiczną
 • Stress management Calivita zwalcza bezsenność, przywraca spokojny sen
 • Reguluje metabolizm trawienny, przez co poprawia apetyt
 • Znacznie zwiększa wchłanianie innych składników odżywczych, zapobiegając anemii
 • Zapobiega wypadaniu włosów, łamliwości paznokci
 • Nawilża przesuszoną skórę
 • Poprawia wzrok
 • Chroni układ sercowo-naczyniowy przed stresem
 • Eliminuje napady stresu na trzustkę, chroniąc organizm przed wystąpieniem cukrzycy

Dla kogo pomocny jest preparat Stress Management Calivita?

 • Wszystkim chcącym mieć odpowiednią kontrolę nad sytuacjami stresogennymi
 • Osobom narażonym na codzienny stres
 • Podczas intensywnego wysiłku intelektualnego (uczniowie, studenci itp.)
 • Sportowcom ze względu na intensywny wysiłek fizyczny
 • Wszystkim, którzy chcą wzmocnić swój układ odpornościowy.

W jakich sytuacjach przydaje się Stress Management Calivita?

 • Przy niskim apetycie, lub jego braku
 • W stanach pobudzenia emocjonalnego
 • Podczas ataków paniki
 • W Depresjach i stanach nerwowości
 • Kiedy występują różne tiki nerwowe
 • Podczas bezsenności
 • Przy przedwczesnym siwieniu włosów
 • Przy suchej i popękanej skórze
 • Jeśli pocisz się obficie
 • W trakcie bolesnego miesiączkowania
 • Przy skurczach mięśni

Składniki produktu Stress Management B Calivita

Kompleks witamin B

jest niezbędny dla wzrostu i rozwoju organizmu, ale także dla wielu funkcji metabolicznych. Witaminy te odgrywają ważną rolę w aktywności enzymów kontrolujących reakcje chemiczne w organizmie. Takie enzymy biorą udział w przekształcaniu żywności w energię, lub inne substancje przydatne dla organizmu. Witaminy z grupy B znajdują się w różnych roślinach i produktach pochodzenia zwierzęcego.

Witamina B1 (tiamina)

nazywana jest „witaminą sprawności intelektualnej” lub „witaminą dobrego samopoczucia”. Pełni ważną rolę w metabolizmie węglowodanów i jest absolutnie niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Zapewnia zwiększoną sprawność intelektualną. Witamina B1 występuje naturalnie w zbożach i drożdżach, pomarańczach, płucach i wątrobie wołowej, ziemniakach, grochu, mące żytniej. Niedobór witaminy B1 prowadzi do pojawienia się beri-beri.

Witamina B2 (ryboflawina)

odgrywa kluczową rolę w procesie wiązania żelaza w hemoglobinie, w syntezie białek, a także w katabolizmie lipidów i węglowodanów, poprawia widzenie (zwiększa wrażliwość siatkówki), oraz przyczynia się do rozwoju fizycznego. Występuje naturalnie razem z witaminą B1, a niedobór witaminy B2 powoduje zaburzenia wzrostu i rozwoju, oraz sprzyja pojawianiu się chorób dermatologicznych. Występuje w witaminizowanym pieczywie, mleku i produktach mlecznych, kaszy gryczanej i owsianej, wątróbce wołowej, wieprzowinie i jajach.

Witamina B3 (niacynamid)

niezbędna do oddychania tkankowego, odgrywa szczególnie ważną rolę w procesach redoks, oraz w metabolizmie lipidów i węglowodanów, a także białek. Zawarta w produkcie Stress Management Calivita jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, układu nerwowego, utrzymania integralności skóry i błon śluzowych, a także prawidłowej syntezy hormonów (testosteron, estrogen, insulina). Działa uspokajająco na bóle migrenowe, poprawia ukrwienie, obniża ciśnienie krwi oraz stężenie cholesterolu i trójglicerydów. Łagodzi ból wrzodowy.

Witamina B4 (cholina)

jest również syntetyzowana w organizmie, ale w niewystarczających ilościach. Wraz z inozytolem (obie substancje są składnikami lecytyny) wspomaga wiązanie wolnych kwasów tłuszczowych, zapobiegając stłuszczeniu wątroby (obciążeniu wątroby tłuszczem). Zapobiega również odkładaniu się cholesterolu na ścianach tętnic.

Przyczynia się do eliminacji substancji toksycznych i zbędnych metabolitów nagromadzonych w organizmie. Pełni funkcję koenzymu w reakcjach karboksylacji i transkarboksylacji. Brak choliny prowadzi do zakłócenia aktywności mózgu i zmniejszenia zdolności pamięci. Występuje w jajach, mleku, soi, mięsie, orzeszkach ziemnych.

Witamina B5 (kwas pantotenowy)

odgrywa rolę w katabolizmie węglowodanów i lipidów, a tym samym w wytwarzaniu energii potrzebnej do procesów fizjologicznych. Odgrywa ważną rolę w rozwoju wielu reakcji enzymatycznych. Wspomaga utrzymanie prawidłowej struktury i funkcji skóry, oraz pozytywnie stymuluje wzrost i pigmentację włosów.

Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania nadnerczy. Występuje w kurczaku (szczególnie w wątrobie), rybach (łosoś), produktach pełnoziarnistych, pomidorach, grzybach awokado, brokułach.

Witamina B6 (pirydoksyna)

aktywując niektóre enzymy, pełni wiele ról. Uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i żelaza. Jest absolutnie niezbędna do tworzenia przeciwciał i czerwonych krwinek. Ponieważ odgrywa ważną rolę w metabolizmie aminokwasów, potrzeba stosowania jest bezpośrednio związana z ilością spożywanego białka.

Zwiększone spożycie białka, oraz długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny znacznie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na witaminę B6. Brak tej witaminy wpływa na budowę i prawidłowe funkcjonowanie tkanki mięśniowej. Obserwacje kliniczne wykazały, że znaczne spożycie witaminy B6 w znacznym stopniu przyczynia się do złagodzenia napięcia nerwowego, bólu związanego z cyklem miesiączkowym i złagodzenia nudności.

Witaminę B6 można znaleźć w następujących naturalnych źródłach: drożdżach, wątrobie i mięsie, rybach, żółtku jaja, orzechach laskowych niesolonych, bananach, awokado, zbożach, świeżych i suszonych warzywach i owocach – szpinaku, kapuście, jabłkach, winogronach.

Witamina B7 (biotyna)

jest składnikiem enzymów biorących udział w metabolizmie białek, węglowodanów i lipidów. Łagodzi bóle mięśni po zmęczeniu i pomaga zachować integralność skóry. Zapobiega siwieniu i wypadaniu włosów, stosowana z dobrymi efektami w zapobieganiu łysienia i wypadania włosów. Sportowcy potrzebują większych ilości tej witaminy. Występuje w mięsie ryb, produktach pełnoziarnistych, jajach (żółtku).

Witamina B8 (inozytol)

wspomaga wzrost włosów i zapobiega miażdżycy. Wraz z choliną bierze udział w biosyntezie fosfolipidów – niezbędnych składników błony komórkowej nerwów. W rezultacie jest absolutnie niezbędna do przenoszenia impulsów nerwowych, a tym samym aktywności mózgu. Ma również wyraźny efekt uspokajający.

Witamina B9 (kwas foliowy)

wspomaga wchłanianie żelaza, uczestniczy w metabolizmie aminokwasów, w biosyntezie kwasów nukleinowych. Wraz z innymi witaminami bierze udział w biosyntezie hemoglobiny i czerwonych krwinek, dlatego jest wskazana w leczeniu niedokrwistości. Brak kwasu foliowego jest czynnikiem ryzyka niektórych wad wrodzonych (rozszczep kręgosłupa). Może spowalniać starzenie się mózgu. Naturalnym źródłem kwasu foliowego są zboża, szpinak, szparagi, brokuły.

Witamina B10 (kwas para-amino-benzoesowy)

przyczynia się do poprawy metabolizmu żelaza i tworzenia czerwonych krwinek . Wspomaga syntezę kwasu foliowego i wchłanianie kwasu pantotenowego. Jej brak prowadzi do zażółcenia i egzemy. Źródła witaminy B10: drożdże piwne, wątroba, nerki, produkty pełnoziarniste, kiełki pszenicy, ryż, otręby, jogurt, jaja, chmiel i nasiona sezamu.

Witamina B12 (cyjanokobamina)

odgrywa ważną rolę w syntezie białek, w metabolizmie węglowodanów i kwasów tłuszczowych oraz w tworzeniu czerwonych krwinek. Przyczynia się do rozwoju fizycznego, zwiększonego apetytu i masy ciała. Z tego powodu jest przydatny w profilaktyce i leczeniu anemii. Występuje w wątrobie i preparatach wątrobowych.

Witamina B12 przyczynia się również do utrzymania prawidłowej funkcjonalności układu nerwowego, zmniejsza drażliwość, oraz przyczynia się do poprawy i pomocy w poprawie zdolności koncentracji, zapamiętywania i utrzymania równowagi psychicznej. Aby kupować taniej suplementy dołącz do Klubu Calivita.

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Stress Management Calivita