Iron Plus Calivita

iron plus calivita sklep

Iron Plus Calivita to suplement diety zawierający żelazo, które jest jednym z nieodzownych elementów życia. Żelazo jest absolutnie niezbędne do syntezy hemoglobiny z erytrocytów (czerwonych krwinek), mioglobiny z komórek mięśniowych, oraz niektórych niezbędnych enzymów.

Firma CaliVita pomyślała o naszych potrzebach uzupełnienia spożycia żelaza. Dzięki Iron Plus Calivita możemy dostarczyć organizmowi ten minerał, w proporcji jakiej potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Naturalne produkty Calivita są z powodzeniem wykorzystywane w naturalnych terapiach ze względu na swój unikalny skład. Składniki suplementów Calivita są pozyskiwane z obszarów ekologicznych i przetwarzane tak, aby zachować ich naturalne właściwości lecznicze. Żelazo nie jest syntetyzowane przez nasz organizm, dlatego konieczne jest jego odpowiednie dostarczanie poprzez spożywanie pokarmów bogatych w żelazo (z których tylko 2-10% się wchłania), a także poprzez stosowanie suplementów diety takich jak Iron Plus Calivita.

Żelazo w suplemencie Iron Plus

Ciało przeciętnej dorosłej osoby zawiera około 2,5-5 g żelaza. Większość tej ilości jest związana z hemoglobiną we krwi, a reszta znajduje się w ferrytynie, hemosyderynie, mioglobinie i różnych enzymach. Ilość tlenu, która dociera do mózgu, serca, wątroby, mięśni i innych tkanek zależy w dużej mierze od hemoglobiny.

Żelazo, główny składnik Iron Plus wykonuje też inne, mniej znane zadania w organizmie. Bierze udział w procesach produkcji energii, która jest niezbędna do podziału komórek, oraz odgrywa ważną rolę w zdrowym funkcjonowaniu organizmu.
Ludzkie ciało gromadzi żelazo w szpiku kostnym i wysyła je do wątroby, skąd dociera do czerwonych krwinek (hemoglobin). Żywotność czerwonych krwinek wynosi zaledwie 3-4 miesiące, a gdy umierają, śledziona i wątroba rozkładają je i zatrzymują w nich pewną ilość żelaza.

Zapotrzebowanie na żelazo

Masywna utrata krwi, krwawienie, prowadzi do zmniejszenia ilości żelaza w organizmie. Także poprzez spożywanie pokarmów uważanych za złodziei żelaza (czarna herbata, kawa, czerwone wino, rabarbar, liście buraka, produkty sojowe) organizm może tracić znaczne ilości żelaza.

Kobiety tracą co miesiąc dwa razy więcej żelaza niż mężczyźni. Ciało kobiety w ciąży również potrzebuje podwójnej ilości żelaza. Dzienne zapotrzebowanie na żelazo kobiet wynosi 15 mg, a kobiet w ciąży i matek karmiących sięga 50 mg.

Niedobór żelaza

Szacuje się, że 10–50% niemowląt, dzieci, młodzieży, starszych kobiet i sportowców ma niedobór żelaza. U dzieci niedobór żelaza objawia się zmniejszeniem zdolności koncentracji i pamięci, prowadzącym do stopniowego obniżania poziomu intelektualnego. Niedobór żelaza powoduje łamliwe włosy i paznokcie, łuszczenie się skóry, zmęczenie i zawroty głowy.

Niedobór żelaza co jeść?

Naturalnymi źródłami żelaza są wątroba wieprzowa, nerki, serce i wątroba wołowa, surowe muszle i mięczaki, suszone brzoskwinie, wołowina, żółtko jaja, ostrygi, orzechy, fasola, szparagi, melasa, płatki owsiane. Produkt Iron Plus Calivita skutecznie uzupełnia poziom żelaza.

Co wypłukuje żelazo z organizmu?

Spożywanie dużej ilości kawy, herbaty, fosfolipidów w jajach, fitynianów w mielonej pszenicy, zmniejsza zdolność organizmu do wchłaniania żelaza. Aby uzyskać jak najlepsze przyswajanie, należy spożywać żelazo w formie chelatu (związek powstały w wyniku połączenia metalu z aminokwasem).

Chelatacja to proces, w którym minerały stają się strawne i mogą być wykorzystane przez organizm. Dla lepszego wchłaniania żelaza w organizmie musi ono występować w postaci glukonianu, fumaranu, cytrynianu, lub peptonu żelaza (żelazo organiczne), dzięki czemu witamina E nie zostanie zneutralizowana i zniszczona przez organizm.

Jak szybko uzupełnić żelazo w organizmie

Naturalny produkt CaliVita Iron Plus zawiera żelazo w postaci chelatowanej, które nie powoduje zaparć w przeciwieństwie do siarczanu żelaza, który jest często stosowany w innych suplementach diety. Nowoczesny produkt, Calivita zawiera oprócz żelaza i witaminy C bioflawonoidy, które wspomagają wchłanianie żelaza i potęgują jego działanie, doskonale sprawdzając się w naturalnych terapiach.

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Iron Plus Calivita