Full Spectrum Calivita

full spectrum calivitaFull Spectrum Calivita to suplement diety zawierający kompozycję witamin i minerałów potrzebnych do utrzymania prawidłowego zdrowia. Witaminy i minerały pozyskiwane z pożywienia są ważne dla naszego zdrowia, jednak wiele czynników wpływa na obniżenie ich jakości.

W konsekwencji prowadzi to do upośledzenia procesów metabolicznych, w których biorą udział witaminy i minerały.

Firma CaliVita International pomyślała o naszej potrzebie uzupełniania witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, abyśmy mogli wyrównywać ich niedobory i dostarczyć organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Zapewnia to nowoczesny naturalny produkt o wyjątkowej jakości, multiwitaminy Full Spectrum.

Produkty Calivita są szczególnie przydatne w naturalnych terapiach ze względu na swój wyjątkowy skład. Składniki produktów są pozyskiwane naturalnie z obszarów ekologicznych i przetwarzane tak, aby zachować ich właściwości lecznicze. Zanieczyszczenia stały się dziś prawdziwym problemem, stres spowodowany szybkim tempem życia, alkoholem, nikotyną, kofeiną, konserwantami, środkami antykoncepcyjnymi i wieloma innymi chemikaliami zwiększają zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Dotyczy to wszystkich ludzi, a szczególnie osób mieszkających w dużych skupiskach miejskich.

Full Spectrum witaminy i minerały

Witaminy regulują procesy biochemiczne, są składnikami układów enzymatycznych, lub bezpośrednio wpływają na różne funkcje organizmu. Minerały są niezbędne do prawidłowego metabolizmu. Ponieważ witaminy działają synergicznie, zaleca się stosowanie preparatów multiwitaminowych takich jak Full Spectrum. Jednocześnie minerały wzmacniają działanie witamin i odwrotnie.

Minerały są dostarczane do organizmu wyłącznie poprzez przyjmowanie pokarmów, lub suplementy diety.
Preferowane są minerały, które są optymalnie dozowane i jeśli to możliwe w formie chelatowanej, ponieważ minerały chelatowane aminokwasami są wchłaniane 3-10 razy lepiej niż minerały niechelatowane.

Zaletą produktów o opóźnionym wchłanianiu jelitowym jest stopniowe uwalnianie substancji czynnych, które są wchłaniane w jelicie w niewielkich ilościach i frakcjach, w ciągu 10-18 godzin. W ten sposób optymalny poziom witamin we krwi jest utrzymywany na stałym poziomie przez cały dzień. Nowoczesne preparaty Calivita zawierają również substancje lipotropowe, takie jak cholina i linozytol, które zapobiegają gromadzeniu się tłuszczów w wątrobie.

Substancje lipotropowe stymulują syntezę lecytyny, utrzymując rozpuszczalność cholesterolu, a tym samym obniżając stężenie cholesterolu we krwi i eliminując ryzyko chorób układu krążenia. Substancje te ułatwiają trawienie, a kwas glutaminowy pobudza czynności psychiczne.

Full Spectrum zawiera między innymi witaminy z grupy B, które biorą udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i metabolizmu energetycznego. Witamina E i witamina C pomagające chronić komórki naszego ciała przed stresem oksydacyjnym. Witamina C dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy i nerwowy, pomaga utrzymywać w normie funkcje psychologiczne, oraz bierze udział w produkcji kolagenu. Wpływa przez to na właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, dziąseł, kości, skóry, zębów i chrząstki.

Preparat Full Spectrum CaliVita należy do produktów o przedłużonym wchłanianiu. Full Spectrum nowoczesny produkt oferujący nam wszystkie dobroczynne substancje, których potrzebujemy, pozyskiwane z terenów i metodami ekologicznymi, dzięki czemu idealnie nadaje się do naturalnych terapii.

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Full Spectrum Calivita