Lutein Plus Calivita

lutein plus calivita

Lutein Plus Calivita – produkt dla zdrowych oczu i ostrego widzenia. Suplement ten to złożona formuła przeciwutleniaczy, która została opracowana specjalnie w celu wspierania zdrowia oczu.

Może być skuteczną pomocą dla wszystkich, których oczy są narażone na zwiększone obciążenie.

Szczególnie dla  osób pracujących z komputerami, lub przy sztucznym oświetleniu. Lutein Plus Calivita to prawdziwa bomba antyoksydacyjna, której aktywne składniki pomagają zachować zdrowie oczu. Głównym aktywnym składnikiem Lutein Plus jest luteina, specjalny przeciwutleniacz.

Gromadzi się w oczach, przede wszystkim w warstwie plamki, gdzie z jednej strony chroni przed wolnymi rodnikami, z drugiej pomaga chronić oczy przed szkodliwym działaniem światła. Plamka żółta to obszar około 6 mm zajmujący środkową część siatkówki, czyli punkt ostrego widzenia, którego używamy głównie podczas czytania, lub pracy z czymś blisko oczu.

Siatkówka to tkanka zawierająca komórki wyczuwające światło w oku. Siatkówka przekazuje obraz docierający do oczu z obiektu do mózgu. Spożywanie dziennie 6 mg (czyli już 1 kapsułka) Luteiny wraz ze zdrowym trybem życia, może skutecznie wspierać nasze oczy.

Drugim głównym składnikiem preparatu Lutein Plus jest zeaksantyna, często stosowana w połączeniu z luteiną, będąca również związkiem przeciwutleniającym należącym do karotenoidów, który gromadzi się w oczach. Zeaksantyna stabilizuje błony, dzięki czemu uczestniczy w obronie błony siatkówki przed światłem.

Lutein Plus Calivita skład

Lutein Plus zawiera również jedną z najważniejszych dla oczu substancji roślinnych – borówkę czarną, która jest bogata w antocyjany, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Utrzymują prawidłowy poziom kolagenu w oku, a ponadto chronią zdrowie naczyń włosowatych przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Witamina A jest niezbędna dla dobrego widzenia. Luteina Plus Calivita polecany dla wszystkich, dla których ważne jest zachowanie ostrego wzroku. Oczywiście preparat działa antyoksydacyjnie nie tylko w oczach, ale także w innych narządach i procesach metabolicznych.

Zalety preparatu Calivita Lutein Plus:

 • Chroni oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym i silnym światłem.
 • Zmniejsza ryzyko przedwczesnej utraty ostrości widzenia.
 • Zmniejsza ryzyko zaćmy, jaskry i innych chorób oczu.
 • Chroni oczy przed wolnymi rodnikami.
 • Reguluje kolagen w oczach.

Komu polecany jest naturalny produkt Lutein Plus

 • Dla osób korzystających z komputera, laptopa przez długi czas.
 • Osobom które długo oglądają telewizję.
 • Dla korzystających z klimatyzatorów.
 • Wszystkim pracującym w słabo, lub sztucznie oświetlonych pomieszczeniach.
 • Dla ludzi, którzy dużo prowadzą samochód.
 • Osobom na diecie.
 • Wszystkim osobom powyżej 40 roku życia, w celach profilaktycznych.
 • Przy dysfunkcji ostrości wzroku i wrażliwości oczu.
 • Wszystkim, którzy przywiązują wagę do zachowania zdrowia oczu.

Zużycie tlenu przez siatkówkę jest większe niż w jakiejkolwiek innej tkance, co z kolei powoduje wytwarzanie większej ilości wolnych rodników. Dodając do tego fakt, że oczy są najbardziej narażone na działanie światła ze wszystkich naszych narządów, w tym promieniowania UV-A i UB-B, które również zwiększają produkcję wolnych rodników w środowisku pełnym nienasyconych kwasów tłuszczowych i innych wrażliwych związków, łatwo zauważyć, że nie można zaniedbać ochrony przeciwutleniającej oczu, aby jak najdłużej zachować wzrok.

Uważa się, że najważniejszymi przyczynami zwyrodnienia plamki żółtej, stanu odpowiedzialnego za 90% wszystkich przypadków ślepoty, jest stres oksydacyjny, starzenie się i palenie papierosów. Wszystkie trzy czynniki wiążą się z destrukcyjnym działaniem wolnych rodników i niewystarczającą ilością spożywanych w diecie przeciwutleniaczy.

Luteina i zeaksantyna w Lutein Plus

Badania wykazały, że spożycie luteiny i zeaksantyny jest odwrotnie proporcjonalne do ryzyka rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy, oraz że substancje te są ważne dla zachowania i powstrzymania tych stanów. Nie jest to zaskakujące, wiedząc, że te przeciwutleniające barwniki to karotenoidy zgromadzone w największych ilościach w siatkówce.

Głównym zadaniem karotenoidów zawartych w Lutein Plus, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania oczu, jest ochrona oczu przed światłem o wysokim poziomie energii i wolnymi rodnikami, oraz poprawa ostrości widzenia i widzenia barwnego.

Najwięcej karotenoidów znajdziemy w zielonych warzywach liściastych, takich jak brokuły czy kapusta włoska. Jednak to właśnie te warzywa i owoce (a tym samym przeciwutleniacze) są spożywane w niewystarczających ilościach, przy niezrównoważonej diecie. Ponadto jakość tych produktów jest również w wielu przypadkach wątpliwa, a wchłanianie luteiny i zeaksantyny jest ograniczone.

Ponieważ istnieje wiele czynników ryzyka, których po prostu nie możemy zmniejszyć (takich jak wiek, dziedziczenie), ważne jest, aby skompensować to karotenoidami, które chronią zdrowie oczu. W Lutein Plus połączono te dwa ważne antyoksydanty z witaminą C i witaminą A, oraz ekstraktem z jagód, których antocyjany w ukierunkowany sposób wspomagają ochronę i funkcjonowanie oczu.

 

 

 

Dodaj swoją opinię na temat: Lutein Plus Calivita